Číslo 12/2023 - PDF | eBook
Všechna čísla (40)

To jsou oni, vítězové 23. ročníku McDonald´s Cupu!

8. 6. 2022

Je to tak. Svátek fotbalu v Teplicích je u konce a nejlepší týmy z obou kategorií zvedly nad hlavu tu nejcennější trofej - pohár pro vítěze McDonald’s Cupu!

A kdo že to nakonec zvítězil?

Finále kategorie "A"

ZŠ a MŠ 17. listopadu, Ml. Boleslav - ZŠ Březové Hory, Příbram (1:8)

V kategorii žáků 1. - 3. třídy si došli pro zlaté medaile hráči ZŠ Březové Hory z Příbrami, kteří ve finále vyškolili své soupeře z Mladé Boleslavi, které porazili rozdílem sedmi branek. Jako první se v páté minutě utkání prosadil kapitán příbramských - Tomáš Severa, který dvě minuty na to přidal druhou trefu. Doslova lví podíl na úspěchu měl nejen ve finále, ale během celého turnaje mladý útočník příbramské základky s číslem 10 - Valéry Koffi. Ten se totiž ve finále trefil hned šestkrát.

Finále kategorie "B"

ZŠ J. Šoupala, Ostrava - ZŠ Sportovní, Uherské Hradiště (1:5)

V kategorii starších ovládli po tvrdé finálové bitvě žáci ze ZŠ Sportovní v Uherském Hradišti, kteří se postavili svým rivalům z ostravské ZŠ J. Šoupala. Skóre otevřel v 6. minutě utkání sám kapitán a nejlepší střelec žáků z Uherského Hradiště Matěj Vojáček po krásně zahraném rohovém kopu. A co víc? Stejný hráč předvedl naprostou parádu o tři minuty později a přidal další branku. O poločase tak byli blíže titulu šampionů fotbalisté ZŠ Sportovní. Do druhé půle naskočil jejich soupeř v mnohem větším tempu a dokázal se také trefit. Hned ve 14. minutě se hlavou prosadil svou osmou brankou na turnaji Daniel Dunaj - 1:2. Utkání plné tvrdých osobních soubojů si ale dokázali mladíci z Uherského Hradiště pohlídat, když v 18. minutě elegantně obalamutil brankáře Šimon Vrána a konci utkání završil hattrick Vojáček. Když se podruhé trefil ostravský Vrána, už zněl hvizd rozhodčího a mladí Moravané mohli začít slavit titul!

Zlatá kopačka

V kategorii "A" si pro zlatou kopačku došel mladý střelec šampionů z Příbrami - Valéry Koffi, který měl již před finále na svém kontě 17 přesných zásahů. A když ve finále skolil soupeře šesti trefami, na jeho gólovém účtu svítilo číslo 23, které mu zajistilo titul nejlepšího střelce Svátku fotbalu.

Mezi staršími střelci kraloval taktéž hráč celkových vítězů. S kapitánskou páskou na paži dovedl svůj tým k poháru pro vítěze McDonald’s Cupu Matěj Vojáček - kapitán týmu z Uherského Hradiště, který si do celkových statistik vstřelených gólů zapsal číslo 14.

Nejrychlejší branky

Nejrychlejší branku celého Svátku fotbalu vstřelil Kryštof Zuzek ze ZŠ Botičská, který dokázal rozvlnit síť soupeře již 7 vteřin po úvodním hvizdu zápasu!

V kategorii "B" se nejrychleji trefil Robert Bělka z liberecké ZŠ Doctrina. Ten se mohl radovat po 19 sekundách utkání.