Okresní rada AŠSK Liberec

55 školních sportovních klubů se 4374 členy

Reportáž ze srbského Bělehradu a Mistrovství světa škol ve volejbale (ISF)

23. 4. 2024

Volejbalový tým dívek z Dvořákova gymnázia v Kralupech nad Vltavou a chlapecký tým ze Střední průmyslové školy, Obchodní akademie a Jazykové školy Frýdek-Místek se v pátek 19. dubna vydali do srbského Bělehradu na Mistrovství světa škol ve volejbale.

NEDĚLE 21. DUBNA
Chlapci do jejich prvního zápasu proti Bahrajnu nastoupili v plném nasazení a nenechali se vyvést z míry nervozitou. Po prvním setu, který skončil 25:14 pro Českou republiku nastoupili do druhého, ve kterém zachovali stejný standard hry - s přehledem vyhráli i druhý set se skórem 25:16.
Holky hrály dle losu jako první s Francií, což není příjemný soupeř hned napoprvé. Holky se statečně držely proti vyšším Francouzkám, ale po dlouhém boji prohrály první set 22:25. Holky nechtěly druhý set darovat Francii, ale bohužel na ně nervozita trochu zapůsobila a druhý set prohrály 17:25.

PONDĚLÍ 22. DUBNA
Kluci ze Střední průmyslové školy, Obchodní akademie a Jazykové školy Frýdek-Místek vstoupili do zápasu proti Řecku s velkým odhodláním díky předchozímu úspěšnému zápasu. Oba týmy tvrdě bojovaly o každý bod. První set skončil výsledkem 22:25 ve prospěch Řecka. Ve druhém setu se naši snažili dosáhnout obratu, ale nakonec podlehli 21:25.

Holky z Dvořáková gymnázia Kralupy nad Vltavou, které se chtěly zotavit z nedělní prohry s Francií, se pustily do boje o vítězství s týmem čínské Taipeje. Přestože protihráčky dělaly minimum chyb, Češky držely své dobré skóre. První set ale prohrály 19:25, stejně jako druhý set, který skončil výsledkem 18:25.

V úterý 23. dubna mají oba týmy volno, které využijí k odpočinku a regeneraci. I když jsme prohráli, soutěž ještě zdaleka nekončí! Oba týmy mají před sebou další zápasy a budeme vás nadále pravidelně informovat o jejich výsledcích.

Text a foto: Jakub Holub